آموزش محیط تریدی مکس و رابط کاربری (UI)

دانلود آموزش

محتوای محدود شده. / فقط اعضا میتوانند این پست را ببینند

شما نمی توانید این قسمت را ملاحظه کنید چون فقط برای اعضا در دسترس است، لطفا یا Register برای مشاهده این قسمت.

نرم افزار تریدی مکس در رشته های مختلف مثل صنعت ساختمان – ساخت انیمیشن – ساخت بازیهای کامپیوتری  کاربردهای فراوانی دارد .شناخت محیط تریدی مکس یکی از مهمترین بخش های یاد گیری این نرم افزار هست با شناخت دقیق محیط تریدی مکس یادگیری این نرم افزار خیلی ساده خواهد بود. در این آموزش با محیط تری دی مکس یا همان رابط کاربری (user interface )  و همینطور با شرکت سازنده این نرم افزار که Autodesk است آشنا می شویم . اسم تک تک منو های موجود در تری دی مکس را کامل یاد میگیریم .

 لیست منو های اصلی  و تشکیل دهنده محیط تریدی مکس

1- Title Bar = نوار عنوان ، قسمت فوقانی محیط تریدی مکس

2- Menu Bar = نوار منو  ، منوهایی مثل file – edit – tools و … در این قسمت قرار دارند.

3- Main Toolbar = نوار ابزار اصلی ،ابزار های transform – snap و … در این قسمت قرار دارند . از این قسمت محیط برای دسترسی سریع به دستورات استفاده میکنیم درواقع مهمترین و پایه ای ترین دستورات تریدی مکس در این قسمت قرار دارند.

4 – Ribbon = ریبون ، که زیر نوار ابزار اصلی قرار دارد و برای مدلسازی پیشرفته با روش editpoly از دستورات ریبون استفاده میکنیم .

5- Viewport = دریچه های دید یا 4 نمای تریدی مکس ، برای مدلسازی از این قسمت استفاده مکنیم و فضای بیشتری از محیط تریدی مکس را به خود اختصاص داده است.

6-  Command Panel = تابلوی فرمان ، در سمت راست محیط مکس قرار دارد و شامل 6 قسمت اصلی است برای ساخت موضوعات و همچنین ویرایش آنها از دستورات و امکاناتی که در این قسمت قرارداده شده است استفاده میکنیم.

7- Track Bar = نوار زمان یا نوار انیمیشن ، در قسمت پایین محیط تریدی مکس قرار دارد و برای ساخت انیمیشن و جلوه های ویژه کاربرد دارد

8- View Port Nvigation Control = ابزار های کنترل دریچه های دید ، در سمت پایین و راست محیط تریدی مکس قرار دارد و کارش زوم کردن و چرخیدن در محیط مکس می باشد

9- View Port layout Tab = سربرگ های چیدمان دریچه های دید ، در سمت چپ و کنار دریچه های دید قرار دارد. و کارش تنظیم دریچه های دید است

4 دیدگاه

به گفتگوی ما بپیوندید و دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید